Czy wybór zwycięzcy konkursu pokrył się z wcześniejszymi przewidywaniami? Brytyjskie przedsiębiorstwo bukmacherskie William Hill stawiało na dwóch wykonawców: reprezentantkę Cypru i Izraela. To był strzał w dziesiątkę, obie panie znalazły się w finale.

Zwyciężczyni Eurowizji 2018 Netta Barzilai dzięki głosowaniu jurorów zajęła 3. miejsce. Jednak decydujący wpływ na zwycięstwo miały głosy widzów. I to oni właśnie uznali, że Neta Barzilai wykonująca utwór o tytule „Toy” jest najlepszą wśród wykonawców. Zgodnie ze zwyczajem Eurowizji, zwycięstwo tej artystki oznacza, że następny konkurs odbędzie się w jej ojczyźnie. Tak więc w 64. Konkurs Piosenki Eurowizji prawdopodobnie odbędzie się w Jerozolimie.

Neta Barzilaj, występująca także jako Netta, to 25-letnia izraelska piosenkarka i gitarzystka. Przygodę z muzyką rozpoczęła śpiewając w klubach oraz podczas przyjęć weselnych. W 2016 dołączyła do zespołu The Experiment. Przez dwa lata śpiewała także w zespole Gaberband. W marcu tego roku  nagrała teledysk do swojego konkursowego utworu „Toy”, który w tekście nawiązuje do akcji #MeToo. Netta sprzeciwia się w nim przedmiotowemu traktowaniu kobiet, jednocześnie przekonując, że każda jest piękna i wartościowa.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna