„Puławy stały się dojną krową!”. Kandydatka KO zakłóciła konferencję kandydatów PiS i wręczyła im bilety na pociąg! (WIDEO)

Lubelska radna Marta Wcisło pojawiła się na konferencji prasowej Jana Kanthaka i Tadeusza Cymańskiego, którzy spotkali się z dziennikarzami przed bramą Zakładów Azotowych w Puławach. – Boli mnie to, że pieniądze z Lubelszczyzny idą do Tarnowa i Polic – oświadczyła kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

– Przyjeżdżacie do Puław z Pomorza. Obiecujecie mieszkańcom różne rzeczy, a za ich plecami wysyłane są pieniądze z Zakładów Azotowych, mieszkańców, którzy tu pracują, do Tarnowa i Polic. Za rządów PiS doszło do tego, że pozycja tych zakładów została tak zdyskredytowana, że nie mają przedstawiciela w zarządzie i radzie nadzorczej. A Puławy stały się dojną krową – mówiła z oburzeniem Wcisło do wyraźnie zaskoczonych polityków PiS.

Czytaj także:  Wyszkowski o prezydent Dulkiewicz i europosłance Adamowicz: Na ulice wychodzą demonstranci, ale wychodzą też ulicznice

Puławy

Dzisiaj gościmy na Lubelszczyźnie wycieczkę z Pomorza. Panowie przyjechali z gospodarską wizytą zobaczyć jak sobie radzi ich „dojna krowa” i ile jeszcze pieniędzy da się wycisnąć do Tarnowa i Polic. Za rządów PiS w sześcioosobowym zarządzie całej Grupy Azoty nie ma ani jednego przedstawiciela Lubelszczyzny. Brakuje też przedstawiciela ZA Puławy w radzie nadzorczej Grupy.Puławski zakład osiąga najlepsze wyniki finansowe w całej Grupie, a jednocześnie wypłacana z zysku dywidenda z roku na rok systematycznie maleje Nie ma mojej zgody na to, by ciężko wypracowane pieniądze przez pracowników puławskich zakładów, zamiast zostać w Puławach trafiały do innych regionów. Dosyć marginalizowania pozycji Zakładów Azotowych Puławy!PS. O prawdziwych intencjach Panów niech świadczy cyniczny uśmiech Pana Jana Kanthaka. Przyjrzyjcie się uważnie.

Opublikowany przez Martę Wcisło – Poseł ną Sejm RP Czwartek, 26 września 2019

Kandydatka KO zaapelowała następnie do wszystkich kandydatów i posłów, by Puławy odzyskały swoją wiodącą rolę. Jednocześnie zarzuciła ubiegającemu się mandat poselski z lubelskiej listy PiS Kanthakowi i startującemu z Gdańska Cymańskiemu, że przyjechali do Puław uprawiać politykę. Na koniec wręczyła kandydatom PiS po bilecie PKP do Tarnowa oraz życzyła szerokiej drogi i powodzenia.

Radna otrzymała poparcie prezydenta Lublina. „Trudno się nie zgodzić z Martą Wcisło, bo w ostatnich czterech latach sytuacja ZA Puławy z pewnością się nie poprawiła, a troska o gospodarkę Lubelszczyzny powinna być troską wszystkich. Tymczasem partia rządząca zachęca do głosowania na kandydatów, którzy nie mają nic wspólnego z naszym regionem”, napisał na Facebooku Krzysztof Żuk.

 

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.