putin wojna
fot. Twitter

Jak informuje spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelos, powołując się na doniesienia od różnych przywódców, z którymi niedawno spotykał się Władimir Putin, rosyjski prezydent może cierpieć na jakąś chorobą.

Pelosi w programie MSNBC poinformowała, że w Białym Domu mówi się o ciężkiej chorobie, z jaką może zmagać się prezydent Rosji. Wskazuje się, że Putin choruje na raka, lecz inni informują, że są to powikłania po Covid-19 – tutaj mowa o tzw. mgle covidowej.

„Spotkałam się z kilkoma głowami państw, które spotkały się z nim i oni po prostu traktują to zło, które za nim stoi, jako coś, z czym musimy sobie poradzić” – powiedziała Pelosi. „Nie stawiają diagnozy stanu jego zdrowia. Niektórzy mówią, że Putin ma raka, a inni, że cierpi z powodu mgły covidowej. Inni uważają go po prostu za wściekłego tyrana. Ale cokolwiek to jest, naród ukraiński płaci za to cenę” – stwierdziła.

Na tych informacjach się nie kończy. Senator Marco Rubio, wiceprzewodniczący senackiej komisji ds. wywiadu, odniósł się do sprawności umysłowej rosyjskiego przywódcy. Według niego, Putin „wydaje się mieć jakieś problemy psychiczne”.

„Chciałbym móc podzielić się czymś więcej, ale na razie mogę powiedzieć, że dla wielu jest oczywiste, że coś jest nie tak z Putinem. Zawsze był zabójcą, ale teraz jego problem jest inny i znaczący. Błędem byłoby zakładać, że Putin zareagowałby tak samo jak 5 lat temu” – powiedział Rubio.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę