Putin jak Sauron? Rozdał przywódcom „pierścienie władzy”! Jeden zachował dla siebie

Władimir Putin jak Sauron rozdał przywódcom Wspólnoty Niepodległych Państw pierścienie
fot. Twitter / Autor nieznany | CC BY 4.0

Ukraińcy już od początku wojny nazywali atakujących Rosjan „hordą orków”. Wychodzi więc na to, że Władimir Putin musi być Sauronem – a przynajmniej tak wynikałoby z prozy J.R.R. Tolkiena „Władcy Pierścieni”. Porównanie robi się jeszcze ciekawsze, biorąc pod uwagę, że Putin rozdał przywódcą Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) pierścienie ze specjalną inskrypcją. Ciekawe czy sam ma ten „jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć, jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać”?

REKLAMA

Jak podaje „Super Express” – w rosyjskich mediach zrobiło się głośno o osobliwym prezencie Władimira Putina dla przywódców WNP, którzy zjechali do Sankt-Petersburga na szczyt byłych republik sowieckich, które pozostają pod wpływem Rosji. „Szczyt odbywał się w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która wywołała kryzys zarówno w stosunkach Rosji z Zachodem, jak i w samej WNP” – donosi „The Moscow Times”.

„Musimy niestety przyznać, że nieporozumienia pojawiają się również między państwami członkowskimi wspólnoty. Najważniejsze jest jednak to, że jesteśmy gotowi i będziemy współpracować. A nawet jeśli pojawią się jakieś problematyczne kwestie, postaramy się sami je rozwiązać, razem, solidarnie, udzielając sobie nawzajem braterskiej pomocy i mediacji” – mówił w czasie szczytu Władimir Putin, cytowany przez rosyjską gazetę.

REKLAMA

Putin rozdał przywódcom WNP „pierścienie władzy”? Prezydent Rosji jak Sauron, a Rosja jak Mordor

Byłoby to całkiem zwyczajne spotkanie na poziomie politycznym, gdyby nie jeden detal… Na koniec Władimir Putin obdarował uczestniczących w zjeździe przywódców pierścieniami! Od razu nasuwa się podejrzana analogia do „Władcy Pierścieni”, zwłaszcza w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Była na nich wygrawerowana inskrypcja: „Rosja. Szczęśliwego Nowego Roku 2023”. Łącznie było ich osiem. Otrzymali je prezydenci Kazachstanu, Azerbejdżanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, premier Armenii oraz Aleksandr Łukaszenka z Białorusi. „Baćka” od razu ochoczo włożył prezent na palec. Dziewiąty pierścień Putin zatrzymał dla siebie! Czy to tej „jeden…”?

Wzorem książkowego i filmowego Gandalfa Ukraińcy powiedzieli już Rosjanom „nie przejdziecie!”. Oby pierścienie Putina okazały się tylko osobliwym żarcikiem, bo trzeba będzie znaleźć jakiegoś Froda, który zniszczy pierścień władcy ruskiego „Mordoru” gdzieś w górach Ural…

Udostępnij: