REKLAMA

putin wojna
fot. Twitter

Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu doszli do informacji, zgodnie z którymi Władimir Putin nie ma rzeczywistego obrazu sytuacji w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze w obawie o swoje bezpieczeństwo mają okłamywać go na temat postępów w działaniach.

REKLAMA

Waszyngton jest zdania, że Władimir Putin notorycznie jest okłamywany przez swoich doradców. Dodatkowo coraz większe ma być napięcie pomiędzy prezydentem Rosji a dowódcami tamtejszej armii. Putin ma się czuć przez nich okłamywany.

– Otrzymuje fałszywe informacje o postępach w Ukrainie i o tym, że rosyjska gospodarka dobrze radzi sobie mimo sankcji – ocenił w środę anonimowo jeden z amerykańskich urzędników.

REKLAMA

Plan Władimira Putina zakładała przejęcie władzy w Kijowie w ciągu zaledwie kilku dni. Póki co jednak rosyjscy żołnierze nie radzą sobie z Ukrainie najlepiej. Nie udało im się jak dotąd zdobyć żadnego większego miasta, nie mówiąc już o obaleniu władzy.

Putin ma być również rozgoryczony faktem, że dowódcy okłamują go w sprawie postępów wojskowych. – Przepływ informacji do Władimira Putina jest mocno ograniczony – podkreśla amerykański urzędnik, nie przedstawiając jednak na to żadnych dowodów.

REKLAMA

REKLAMA