Władimir Putin
Twitter | The Moscow Times

Prezydent Rosji Władimir Putin pojawił się w środę u rannych żołnierzy w szpitalu wojskowym w Moskwie. Obok niego stał szef resortu obrony Siergiej Szojgu. Jest to pierwsza tego typu wizyta Putina od początku wojny.

W środę Kreml opublikował nagranie i zdjęcia z wizyty Władimira Putina i Siergieja Szojgu w szpitalu wojskowym im. P.V. Mandryka w stolicy kraju. To pierwszy raz od początku wojny, gdy prezydent odwiedził rannych.

Na zdjęciach widać rosyjskiego dyktatora, który podaje rękę hospitalizowanym wojskowym, lekarzom i pielęgniarkom. Na udostępnionym w sieci nagraniu Putina wypowiedział jedno zdanie: Będzie dumny ze swojego taty – rzekł do pacjenta, który w szpitalnej sali był akurat ze swoim 9-miesięcznym synem.

Na zdjęciach ze szpitala uwagę przykuwa strój Putina i jego towarzysza. Z jakiegoś powodu obaj mieli na sobie lekarskie fartuchy. W mediach społecznościowych zaczęto spekulować na ten temat.

Niektórzy internauci uważają, że wizyta prezydenta w szpitalu to oszustwo, zorganizowane w celach propagandowych. Szpitalny fartuch tłumaczą schowaną pod nim kamizelką kuloodporną. Na jednym z kont na Twitterze zasugerowano, że Putin się ukrywa, a „szpital jest zbudowany w bunkrze w pomieszczeniach przypominających oddział szpitalny”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę