żołnierze
fot. Wikimedia / C.C.

Jak podaje ukraiński sztab generalny, w wyniku ataku Rosji na Ukrainę dotychczas zginęło ok. 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Strona rosyjska poniosła również znaczące straty w sprzęcie.

Mija już 8 dzień od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Według informacji przekazanych przez ukraiński sztab wynika, że straty po stronie Rosji są coraz większe. Jednak do tej pory armii Putina nie udało się zdobyć głównych miast Ukrainy, takich jak np. Kijów lub Charków.

Ukraiński sztab przekazał też, że że dotychczas w wyniku inwazji poległo ok. 9 tysięcy żołnierzy z Rosji. Wcześniej sztab poinformował, że ze względu na intensywność działań bojowych dane te są mocno szacunkowe.

Rosja traci również ogromną ilość sprzętu militarnego, ponieważ w wyniku ataku na Ukrainę stracili 217 czołgów, 900 opancerzonych wozów bojowych, 90 systemów artyleryjskich, 42 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 11 systemów obrony przeciwlotniczej, 30 samolotów, 31 śmigłowców, 374 pojazdy wojskowe, dwie jednostki pływające, 60 cystern oraz trzy bezzałogowe statki powietrzne.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę