putin
fot. screen Youtube

Trwa 59 dzień wojny w Ukrainie. Cały świat zastanawia się, do czego zdolny jest jeszcze Władimir Putin. Jeden z doświadczonych generałów powiedział więcej na ten temat.

Czy Putin może posunąć się do zniszczenia całego świata, jaki do tej pory znaliśmy? Wojna atomowa wisi w powietrzu i każdy z niepokojem patrzy na Rosję i Ukrainę, drżąc przed najgorszym.

Do tej przerażającej sytuacji odniósł się gen. Bogusław Pacek, który był gościem w „Expressie Biedrzyckiej”. Powiedział, co może się wydarzyć w niedalekiej przyszłości.

Niedawno na jaw wyszły niepokojące informacje o testach broni dokonywanych przez Rosjan. Według wiadomości przekazanych przez Reutera rozpoczęto testy potężnej rakiety balistycznej Sarmat, która zwana jest „Szatanem II”.

Putin użyje broni jądrowej? Ostrzeżenia generała

„Nie ma odpowiedników na całym świecie i minie wiele czasu, nim będzie mieć. Ta unikatowa broń wzmocni potencjał bojowy naszych sił zbrojnych, zapewni bezpieczeństwo Rosji przed zagrożeniem zewnętrznym i da do myślenia tym, którzy pod wpływem agresywnej retoryki próbują zastraszyć nasz kraj” – powiedział Putin w państwowej telewizji.

Gen. Bogusław Pacek został zapytany o możliwość użycia broni jądrowej przez Rosjan.

„Jej użycie wydaje się niemożliwe od 1945 r. Ale tu może być inaczej. Rosja bowiem już od wielu lat mówi, że gdyby przegrywała jakiś konflikt, gdyby był zagrożony byt państwa, może użyć broni jądrowej” – stwierdził wojskowy.

„Nie sądzę, żeby w tym wypadku zdecydowała się na użycie broni o charakterze strategicznym, ale może użyć broni o charakterze taktycznym, czyli używanej przez walczące wojsko, np. Iskandery. Tu wystarczy zamienić głowice z konwencjonalnych na jądrowe o małym ładunku i uderzyć gdzieś w Ukrainę po to, żeby wszystkich przerazić. Zarówno Ukraińców jak i tych, którzy ich wspierają” – powiedział generał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!