Radiowóz
Fot. OSP Święciechowa

W sobotę w godzinach wieczornych w Świeciechowej w województwie wielkopolskim dwóch policjantów zostało rannych po tym, jak radiowóz zderzył się z pojazdem marki Tesla. Mundurowi jechali na sygnale do innego zdarzenia drogowego.

Do niebezpiecznego incydentu doszło około godziny 21:00 w okolicach Leszna, na drodze pomiędzy Święciechową i Gołanicami. Dziennikarz TVN 24 przekazał, że mundurowi jechali na miejsce wypadku w Bukówcu Górnym, w którym ucierpiał motocyklista.

Podczas wyprzedzania innego samochodu radiowóz zderzył się z nadjeżdżającą Teslą. Rzeczniczka leszczyńskiej policji przekazała, że w wyniku zderzenia obaj funkcjonariusze zostali poszkodowani, dlatego przetransportowano ich do szpitala.

– Policjanci jechali z włączonymi sygnałami, byli uprzywilejowani i podczas wyprzedzania jakiegoś pojazdu doszło do boczno-czołowego zderzenia z samochodem marki Tesla – przekazała aspirant sztabowa Monika Żymełka.

Policjanci na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Podróżujące w Tesli dwie osoby również wyszły ze zdarzenia bez szwanku. Na drodze przez parę godzin był utrudniony ruch samochodowy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!