Jak wyczyścić ramy okienne?
YouTube | Clean My Space

Mycie okien to koszmar dla wielu osób. Czynność ta jest niezwykle pracochłonna i praktycznie każdy odwleka ją w nieskończoność. Najbardziej uciążliwe jest mycie kuchennych ram, które po pewnym czasie użytkowania przestają już być śnieżnobiałe i wyglądają dość nieestetycznie.

Sprawdzony sposób na czyste ramy!

Ostatnio na portalu Eurofirany pojawił się artykuł, w którym podpowiedziano, jak zadbać o kuchenne ramy, aby mimo upływu czasu były wciąż śnieżnobiałe! Koniecznie musicie wypróbować ten sposób!

Aby nasze ramy okienne znów lśniły jak nowe, wystarczy zgromadzić kilka produktów spożywczych, które idealnie sprawdzą się do tego zadania. Mowa tutaj o occie, cytrynie i sodzie oczyszczonej.

Kiedy nasze ramy okienne nie są w tragicznym stanie, a zażółcenia są jedynie lekkie, wystarczy, że z podanych składników przygotujemy odpowiedni roztwór, którym umyjemy ramy. W tym celu wystarczy wymieszać 1,5 szklanki wody, 2 łyżki soku z cytryny, 1/3 szklanki octu oraz łyżeczkę płynu do naczyń. Tak przygotowany płyn przelewamy do butelki ze spryskiwaczem, spryskujemy nim ramy i przecieramy miękką ściereczką.

Co jeśli ramy są nieco bardziej brudne?

Natomiast, w sytuacji, w której nasze ramy są dość mocno pożółkłe konieczne będzie nieco silniejsze zadziałanie na problem. Wtedy należy przygotować papkę sporządzoną z soku z cytryny, octu oraz sody oczyszczonej. Taką miksturę nanosimy na ramy i zostawiamy na kilka minut. Po tym czasie, delikatnie szorujemy ramy przy użyciu miękkiej szczoteczki, a następnie dokładnie przecieramy szmatką nasączoną wodą i gotowe! Nasze ramy lśnią jak nowe!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę