Randkowanie na Fejsie? Wkrótce pojawi się poważna konkurencja dla serwisów randkowych!

REKLAMA

Można by spytać – czemu Zuckerberg wcześnie na to nie wpadł? Facebook, z którego korzysta ponad 1,4 mld użytkowników na całym świecie, to doskonałe miejsce do poznawania nowych osób. Czemu więc nie wykorzystać tego do kojarzenia par?

Twórca tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg poinformował, że Facebook wkrótce zaoferuje swoje pierwsze narzędzie umożliwiające randkowanie.  Tym samym zapowiedział wejście największej na świecie sieci społecznościowej na rynek internetowych randek. Konkretnej daty innowacji nie podano.

REKLAMA

Na dorocznej konferencji Facebooka Zuckerberg przedstawił statystyki, z których wynika, że „na Facebooku jest 200 mln osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia”. Uspokoił jednocześnie, że Facebook buduje funkcjonalność randkową, kładąc nacisk na ochronę prywatności. Nowa planowana funkcjonalność to przycisk w kształcie serca umieszczony w prawym górnym rogu aplikacji Facebooka, a naciśnięcie go spowoduje przejście do profilu randkowego, o ile profil taki zostanie założony.

Analitycy przewidują, że serwis randkowy wydłuży czas spędzany na Facebooku i może okazać się dużym problemem dla konkurentów, takich jak Match Group Inc. Wiadomość o planowanej nowej usłudze Facebooka już wywołała spadek wartości akcji firm będących uznanymi operatorami randkowych stron i aplikacji.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: