REKLAMA

Raz w roku polewam tym kaloryfer
fot. screen Youtube / Sprytne Triki

Raz w roku polewam tym kaloryfer. Rachunki dzięki temu są mniejsze i oszczędzam miesięcznie sporo pieniędzy. Na czym polega ten trik? Sprawdź.

REKLAMA

Wysokie rachunki za ogrzewanie to zmora każdego z nas. Czasem kwota zwala z nóg, a mało kto wie, że przyczyną może być niewyczyszczony grzejnik. Warto polać go pewną miksturą, która skutecznie odświeży i oczyści jego wnętrze z brudu, kurzu, zanieczyszczeń. Poznaj jak przygotować taką mieszankę i jaki trik zastosować, by zmniejszyć rachunki.

Raz w roku polewam tym kaloryfer – jest czysty jak nowy

Składniki:
» 2 łyżki proszku do prania
» 500 ml ciepłej wody

REKLAMA

Przygotowanie:
Pod kaloryfer wstaw dużą miskę, by zanieczyszczenia z kaloryfera wypłynęły wprost do niej. To genialny i jedyny sposób, by dobrze oczyścić go wewnątrz. Zalegający kurz, brud dosłownie znikną w kilka sekund. Proszek do prania ma właściwości oczyszczające, ale też posiada przyjemny zapach. Dzięki temu kaloryfer emanuje ładną wonią.

Folia aluminiowa na mniejsze rachunki

Kolejnym krokiem tuż po wyczyszczeniu grzejnika, jest przygotowanie palety z folii aluminiowej. To właśnie dzięki jej właściwościom możesz zaoszczędzić sporo na ogrzewaniu i mieć mniejsze rachunki. Jak przygotować paletę z folii aluminiowej? Potrzebujesz cienkiego kartonu – wytnij go na kształt i rozmiar swojego kaloryfera. Potem przyklej folię na karton, połyskująca strona będzie odbijała ciepło. Przyklej jej boki taśmą klejącą, a następnie umieść całą paletę za grzejnikiem. Nie jest ona widoczna, a odbijająca ciepło folia będzie wzmacniać pracę grzejnika. Przynosi to same efekty, w postaci mniejszych rachunków.

REKLAMA

Źródło: Sprytne Triki


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA