Regularnie rób to z pędzelkami do makijażu. Unikniesz wyprysków na twarzy

pędzel do makijażu
fot. Pixabay

Dla niektórych kobiet makijaż to codzienny rytuał, poprawiający samopoczucie. Niestety, nanoszenie kosmetyków niewłaściwymi akcesoriami może tylko pogorszyć efekt końcowy. Jeśli robisz make-up zanieczyszczonymi pędzlami, sporo ryzykujesz. Regularne mycie narzędzi do malowania jest kluczowe. Sprawdź, jak należy to robić poprawnie.

REKLAMA

Dlaczego czyszczenie akcesoriów do makijażu ma tak duże znaczenie?

Wiele osób nigdy nie rusza się do pracy czy na miasto bez makijażu. Nienaganny wygląd to podstawa i nie ma na ten temat żadnej dyskusji. Niestety brudne przybory mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, a cierpi na tym przede wszystkim cera, bo na jej powierzchni kumuluje się kurz, drobnoustroje, a martwy naskórek i sebum stanowią dodatkowy problem. Takie środowisko sprzyja namnażaniu bakterii. Dlatego warto systematycznie np. raz na tydzień starannie umyć wszystkie gadżety do makijażu. Jak to zrobić prawidłowo?

Mycie pędzli do makijażu krok po kroku

Weź głębokie naczynie i nalej do niego trochę wody z kranu, a potem włóż do niej pędzle. Na każdy przybór nanieś niewielką ilość mydła (może być też szampon do włosów) i zacznij je lekko szorować. Później spłucz pod strumyczkiem wody i odłóż do wyschnięcia.

REKLAMA

Może się też zdarzyć, że pędzle będą mocno zapuszczone, a wtedy mydło może sobie nie poradzić. Wówczas należałoby nałożyć na wierzch przyboru trochę olejku do demakijażu oraz mydła, a potem preparaty krótko wmasować. Na koniec wystarczy wszystko spłukać pod bieżącą wodą.

Przyznaj, mycie pędzli do makijażu jest łatwe i błyskawiczne. W dodatku ma szereg korzyści. Twoja skóra na pewno ci za to podziękuje.

REKLAMA

Czytaj też: Zima nie sprzyja skórze. Nanieś tylko kilka kropel, a nawilżysz ją i odżywisz