Rekrutacja do klasy o profilu Disco Polo ruszyła, i co najciekawsze jest wielu chętnych! Taka klasa ma powstać w Michałowie na Podlasiu. Są już pierwsi chętni.

Na początku pomysł utworzenia takiego profilu klasy był oceniany negatywnie, ale jak się wkrótce okazało są chętni, którzy liczą, że zostaną gwiazdą disco polo. Obecnie jest już 27 chętnych by rozpocząć naukę. Pomysł na taką klasę to efekt ratowania szkoły przed likwidacją. I wtedy właśnie pojawił się pomysł na powołanie klasy estradowej i nazwanie szkoły Szkołą Disco Polo. Czego będą uczyć się dzieci w takiej klasie?

Klasa zwana też estradową – w Michałowie na Podlasiu ruszy od września tego roku. W programie oprócz przedmiotów podstawowych, rozszerzona wiedza obejmie historię muzyki, WOS-u i języka angielskiego. Będzie można też korzystać z profesjonalnego studia nagraniowego w Gminnym Ośrodku Kultury. Wsparcie da obecny od 3 lat na scenie disco-polo miejscowy zespół „Jobery”. W planie szkoły, są spotkania uczniów z najbardziej znanymi gwaizdami disco polo. Swój udział potwierdził już Marcin Miller z zespołu Boys.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!