Fot. Facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat tego, czy PiS zamierza wprowadzić lekcje religii już od trzeciego roku życia. Szef resortu zdradził przy tym, że jego partia posiada program ochrony religii.

Czarnek w niedzielę był gościem trasy programowej „Przyszłość to Polska”. Minister edukacji i nauki wypowiadał się na temat przywrócenia uprawnienia emerytalnego nauczycielskiego, a także dodał, że są plany uruchomienia stałego funduszu dla szkół specjalnych.

W pewnym momencie swojego wystąpienia Przemysław Czarnek został zapytany, czy rządząca partia rozważa wprowadzenie lekcji z religii dla dzieci w przedszkolach już od trzeciego roku życia.

– Nie będziemy tego wprowadzać. Wydaje mi się, ze to jest za wcześnie dla trzylatka […] Takiego programu Prawo i Sprawiedliwość nie ma – oświadczył szef resortu edukacji, cytowany przez radiozet.pl.

Czarnek nawiązał również do pracy mających na celu odchudzenie podstawy programowej. – Ograniczamy sitwę godzin, chcemy zdjąć w tygodniu nawet do 5 godzin zajęć, po to, żeby nie zakuwać tylko, nie przesiadywać nad książkami, ale żeby były to zajęcia miękkie, wyjścia do parku, do lasu, do kina do muzeów – wyjaśnił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę