Prezes polskiego oddziału T-Mobile, Andreas Maierhofer poinformował, że w Warszawie została uruchomiona instalacja technologii 5G. Cztery z pięciu dedykowanych pod to nadajników zostały umiejscowione w centrum miasta, natomiast piąty pojawił się w siedzibie firmy.

W ostatnich dniach operator zorganizował kilka uroczystości poświęconych uruchomieniu ,,sieci przyszłości”. Podczas głównej Maierhofer zapowiedział, że wdrożenie jej w życie w stolicy to dopiero początek długofalowego planu firmy. Docelowo technologia 5G ma być dostępna w całym kraju, zmieniając dzięki temu całe społeczeństwo oraz wszystkie gałęzie biznesu i gospodarki.

Ponadto prezes T-Mobile Polska nie omieszkał podkreślić, że firma jest innowatorem, jeśli chodzi o ten rodzaj technologii. Plany zakładają także, że operator wspólnie z rządem będzie pracował nad tym, aby za jakiś czas 5G było standardem, jeśli chodzi o połączenie na terenie całego kraju. Nie da się więc ukryć, że czeka nas pod tym względem naprawdę ciekawy i przyszłościowy okres.

Dla polskiego rządu również może być to pole do popisu, zwłaszcza na tle całej Europy. Przedstawiciel ministerstwa cyfryzacji, Marek Zagórski podkreślił, że jego celem jest bycie w czołówce na całym kontynencie, jeśli chodzi o codzienne i bezproblemowe wykorzystywanie technologii 5G. Co za tym idzie, skorzystałaby na tym przede wszystkim gospodarka, a to przecież niosłoby za sobą zwiększenie przychodów państwa.

Pierwsze zapowiedzi sugerowały, że technologia weszłaby w życie w 2025 roku. Zagórski wyraził jednak nadzieję, że współpraca polskiego rządu z firmą T-Mobile pozwolą na jej szybszą implementację w największych miastach. Będąc liderem w branży komórkowej, Polska chce jak najszybciej stać się także jednym z najbardziej rozwiniętych krajów, jeśli chodzi o 5G.

Usługi i zasięg sieci T-Mobile są w tej chwili dostępne niemal na przestrzeni całego kraju. Obecnie jedynym właścicielem firmy jest grupa Deutsche Telekom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę