Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki trafią do aresztu! Są podejrzani o jej bicie, zgwałcenie i zamordowanie!

REKLAMA

– Zarzuty znęcania się i zabójstwa postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prokuratury Ryszard Tomkiewicz.

Jak ujawnił prokurator Tomkiewicz, rodzicom niemowlęcia postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad dziewczynką od kwietnia 2019 roku, a więc od czasu, kiedy dziecko wróciło z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców. Znęcanie się polegało na uderzaniu niemowlęcia w różne części ciała.

REKLAMA

Drugi zarzut dotyczy popełnionego 22 czerwca zabójstwa, kiedy to dziewczynka „była uderzana tępym, twardokrawędzistym narzędziem”. Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało serce przebite złamanym żebrem. Prokurator podał, że o śmierci dziecka w piątek powiadomił adwokat, który został wcześniej wezwany przez podejrzaną.

Prokuratura nie określa, czym dziecko było bite. Jak stwierdził prokurator, mógł to być młotek lub wałek. Niemowlę mogło być także uderzone o rant stołu lub innego mebla. Niemowlę doznało krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Dziewczynka została także zgwałcona.

REKLAMA

Prokurator Tomkiewicz dodał, że 35-letnia matka dziecka i 45-letni ojciec w czasie przesłuchania po postawieniu zarzutów nie przyznali się do winy. Oboje nie byli wcześniej karani.

Prokuratura złożyła wniosek do sądu o aresztowanie obojga podejrzanych. Rozpatruje go w obecnie sąd w Suwałkach.

Podziel się: