REKLAMA

9-latek trzymany w klatce
fot. Pixabay

9-letni chłopiec został „wymazany” z życia rodziny. Był trzymany w klatce na zewnątrz domu, w skąpym ubraniu i bez jedzenia. Rodzice retuszowali nawet zdjęcia, aby nie było na nich chłopca. Matka zarzekała się, że jest matką czwórki dzieci – a nie, jak w rzeczywistości, piątki. O znęcaniu się na 9-latkiem w końcu powiadomili sąsiedzi.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w Karolinie Południowej na terenie Stanów Zjednoczonych. Rodzina 9-latka z Paradise w Kalifornii przeniosła się do Lexington w Południowej Karolinie po pożarze, który doszczętnie spalił ich dom. 32-letni ojciec chłopca Jonathan Starr oraz jego 40-letnia macocha Sarah Lynette Starr wprowadzili się do domu 56-letniej Shelley Lucille Barnes krewnej. Tam rozegrał się horror dziecka.

9-letni chłopiec miał liczne rodzeństwo. Był dzieckiem Johnatana Starra z poprzedniego związku. Sarah Starr miała dwójkę dzieci także z poprzedniego związku. Razem spłodzili jeszcze dwójkę, czyli łącznie mieli piątkę dzieci. Ale w pewnym momencie 9-latek „przestał być członkiem rodziny”.

REKLAMA

Po narodzinach drugiego dziecka Jonathana i Sarah, chłopiec zniknął z rodzinnych zdjęć – dosłownie. Słuch po nim zaginął, bo rodzice nie informowali nikogo o losach 9-latka. Miał zniknąć ze wspólnych zdjęć, które były już wcześniej zamieszczone w sieci. Macocha chłopca zapewniała ponadto wszystkich, że jest matką czwórki dzieci, a nie piątki. Losem 9-latka zainteresowali się w końcu sąsiedzi i znajomi rodziny.

9-latek wykluczony z rodziny. Rodzice trzymali go w klatce przed domem

19 października sąsiedzi dokonali makabrycznego odkrycia. Na posesji Starrów znaleziono „zapomnianego” 9-latka, zamkniętego w klatce, na zewnątrz domu. Na dodatek nie miał odpowiedniego ubrania i pożywienia. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze uwolnili chłopca, który powiedział im, że „musiał spać w klatce, bo nie było dla niego miejsca w domu”.

REKLAMA

„Służę w organach ścigania od 36 lat. Szczerze mówiąc, po raz pierwszy widziałem coś takiego” – przyznawał cytowany przez „Daily  Mail” szeryf Richie Simmons z hrabstwa Davidson w Północnej Karolinie.

Rodzice 9-latka zostali zatrzymani. Piątkę ich dzieci przekazano opiece społecznej. Nie wiadomo, jakie były motywy „wykluczenia” chłopca z rodziny i traktowania go jak zwierzę albo gorzej. Policjanci dowiedzieli się, że krewna Starrów – do której należy dom – jest zwolenniczą Skonfederowanych Stanów Zjednoczonych, czyli państwa które przegrało wojnę secesyjną z USA i które obstawało za utrzymaniem niewolnictwa w Ameryce. Ponadto sympatyzuje z rasistowską organizacją Ku Klux Klan.

REKLAMA