Rodzina marszałka Kuchcińskiego korzysta z rządowego samolotu jak z taksówki! Radio ZET dotarło do dokumentów!

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem. Radio ZET dotarło do dokumentów potwierdzających sześć lotów, podczas których na pokładzie poza Marszałkiem znajdowali się członkowie jego rodziny i oficer Służby Ochrony Państwa.

Nie wiadomo, czy rodzina Kuchcińskiego zapłaciła za te loty. Kancelaria Sejmu nie przedstawia na to dowodów, a jedynie komentuje, że „obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu”.

   

Dokumenty, do których dotarli dziennikarze Radia ZET dotyczą sześciu lotów od stycznia do lipca tego roku. Były to trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do Warszawy i jeden lot na trasie Warszawa – Kraków. Marszałkowi Sejmu towarzyszyli w czasie tych podróży tylko, w różnym składzie, członkowie najbliższej rodziny. Kuchciński leciał albo z córką, albo z synami, albo z żoną.

   

Dwa z tych sześciu lotów odbywały się najnowszym, zakupionym przez rząd samolotem — Gulfstreamem G550. Każdy taki lot kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News