Pszczoły
Fot. Pixabay.com

Do bardzo groźnego, a jednocześnie niezwykle niecodziennego ataku doszło w amerykańskim stanie Arizona. 83-letni mężczyzna we własnym domu został zaatakowany przez pszczoły. Niestety zmarł, a bezpośrednią przyczyną był atak serca.

W bezpośredniej okolicy domu seniora znajdowało się kilka gniazd pszczół, które w pewnym momencie zaatakowały domownika. Do incydentu doszło w ostatnią środę i choć na miejscu szybko pojawili się ratownicy, to 83-latka niestety nie udało się uratować.

– Członkowie rodziny i personel Peoria Fire Medical (służby ratownicze w miejscowości Peoria w stanie Arizona) podjęli próby ratowania życia denata, ale bezskutecznie. 83-letni mężczyzna zmarł w wyniku tego tragicznego ataku pszczół – przekazali przedstawiciele lokalnej policji.

Po tym incydencie niektórzy zaczęli twierdzić, że w całej Arizonie grasują „zabójcze pszczoły”. – W niektórych okresach owady mogą być bardziej skłonne do ataku i agresywne. Bronią też swojego terytorium. Trzeba się z nimi obchodzić bardzo uważnie – wskazują eksperci, cytowani przez BBC.

Kilka tygodni wcześniej doszło do podobnego zdarzenia z udziałem roju pszczół. Wówczas owady zaatakowały matkę, która chroniła swoje dzieci. Miała na ciele aż 75 ukąszeń, ale kobiecie nic się nie stało dzięki szybkiej akcji ratowniczej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę