rosja satelita
fot. Twitter

Rosja koncentruje wojska blisko polskiej granicy na poligonie w Brześciu. Tę informację przekazał Jack Detsch, korespondent ds. bezpieczeństwa narodowego „Foreign Policy”.

Rosja wczoraj 0 godz. 4 czasu polskiego przeprowadziła atak na Ukrainę. Poza naszą granicą spadły pociski rosyjskie, a na terytorium Ukraińców wkroczyły rosyjskie wojska. Obecnie mają miejsce walki o strategiczne punkty Ukrainy i przejęcie kontroli nad krajem.

Rosjanie dokonali inwazji z wielu stron, m.in. z terytorium Białorusi. Jak wynika z doniesień eksperta Jacka Detscha, który powołał się na zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies, nie wszystkie siły opuściły teren tego kraju. Według najnowszych informacji, Rosja gromadzi sprzęt m.in. na terenie poligonu w Brześciu, tuż przy polskiej granicy.

„Rosja zgromadziła wojska, broń pancerną, artylerię i ponad 50 transporterów ciężkiego sprzętu na poligonie w Brześciu, w pobliżu polskiej granicy. Rosja ma także więcej sprzętu na pobliskiej stacji kolejowej na Białorus” – powiadomił Jack Detsch, załączając zdjęcie satelitarne firmy Maxar Technologies.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę