Andriej Palij
fot. Facebook / Сухопутні війська ЗС України

W trakcie rozpoczętej przez Rosję agresji na Ukrainę, Rosjanie odnoszą ogromne straty wśród wysokich rangą dowódców. Jak poinformowały ukraińskie siły zbrojne, zginął zastępca dowódcy Floty Czarnomorskiej ds. wojskowo-politycznych kapitan I rangi, komandor Andriej Palij.

Rosja poniosła kolejną bolesną porażkę podczas wojny w niepodległej Ukrainie, którą sama zaczęła. Wojska piechoty Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowały wpis w mediach społecznościowych, w których informują o śmierci zastępcy dowódcy Floty Czarnomorskiej ds. wojskowo-politycznych kapitana I rangi, komandora Andrieja Palija.

Ukraińcy dotychczas nie podali szczegółów i okoliczności śmierci wysokiego rangą rosyjskiego wojskowego.

Interia informuje, że tę wiadomość potwierdzono w rosyjskich mediach. W sobotę wieczorem o śmierci Palija informowano w rosyjskich sieciach społecznościowych. W Ukrainie natomiast publikowano wpisy, w których pisano, że wysokiej rangi przedstawiciel rosyjskiej marynarki zginął podczas bombardowania obwodu chersońskiego na południu Ukrainy.

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę poległo już wielu przedstawicieli kadry oficerskiej wojsk rosyjskich. Wczoraj informowano także o śmierci porucznika Andrieja Mordwiczowa

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę