gazociąg
fot. Pixabay

Reuters informuje, że Gazprom wstrzymuje dostawy gazociągiem jamalskim. Koncern zapewnia, iż wystarczająca ilość gazu przepływa do Europy przez Ukrainę.

Jak podaje agencja, Gazprom wstrzymał całkowicie przesył gazu gazociągiem jamalskim. Już w czwartek były problemy z dostawiamy, lecz dopiero dziś koncern postanowił całkowicie wstrzymać przepływ surowca przez ten gazociąg.

Reuters informuje, że dostawy gazu wstrzymano rano. Rosjanie najwidoczniej zmienili zdanie, gdyż jeszcze niedawno zapewniali, że nie mają w planach zakręcić kurka. Agencja podaje, że Gazprom tłumaczy to tym, że wystarczająco dużo surowca dostarczana jest przez rurociągi na terenie Ukrainy.

Rosja po raz kolejny kłamie, jeżeli chodzi o dostawy błękitnego paliwa. Gazprom ostatni raz ograniczał dostawy gazu przez gazociąg jamalski pod koniec poprzedniego roku.

Surowiec ten w obecnych czasach służy Rosji do politycznego szantażu na zachodzie. Jeszcze niedawno Władimir Putin próbował przyspieszyć certyfikację Nord Stream 2. Obecnie wstrzymanie przesyłu można interpretować jako odpowiedź na sankcje UE na Rosję.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę