rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała w sieci kolejne nagranie z rozmowy rosyjskich żołnierz. Wynika z niego, że Rosjanie cały czas żyją w strachu przed atakiem Ukraińców, a do tego zaczynają się uczyć ukraińskiego języka.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy regularnie zdobywa nagrania z rozmów rosyjskich wojskowych, co pozwala jej na posiadanie wglądu w obecną sytuację. Z większości rozmów wynika, że Rosjanie mają już dość walk, bowiem obrońca stawia bardzo duży opór.

Podobne wnioski można było wyciągnąć z nagrania, które SBU udostępniło w mediach społecznościowych w środę. Materiał audio przedstawia prywatną rozmowę, jaką stoczyli ze sobą dwa Rosjanie.

Na nagraniu słychać, jak żołnierze narzekają na ciągłe ataki ukraińskich obrońców w Zaporożu. Najeźdźcy mówią, że obawiają się nocnej „wojny partyzanckiej”. Ich wypowiedzi poprzetykane są wulgaryzmami. Słychać, że ludzie ci są już skrajnie sfrustrowani sytuacją na froncie i brakiem postępów swojej armii.

– Każdej nocy walczymy z grupą dywersyjną, każda noc zaczyna się tak samo. No, w skrócie, wszystko się zjeb***, chcę wrócić do domu – jeden z najeźdźców skarżył się swojemu towarzyszowi, również walczącemu na wojnie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę