Duński ochotnik podczas wojny
TikTok | Storm Balderson

Od początku wojny w Ukrainie rosyjska propaganda sugeruje, że żołnierze celują głównie w pokoje militarne i nie atakuję cywilów. Walczący po stronie obrońców Duńczyk pokazał, jak wygląda prawda. Zamieścił w sieci nagrania, na których widać zniszczone bloki mieszkalne.

Praktycznie każdego dnia w sieci pojawiają się nagrania, na których widać okrucieństwo Rosjan. Materiały te dobitnie pokazują, że propagandowe informacje przekazywane przez Kreml są pełne kłamstw.

Szczegóły z wojny przekazuje między innymi duński ochotnik broniący Ukrainy Storm Balderson. Na TikToku zamieścił film, na którym widać, jak zbrodnicze wojska Władimira Putina niszczą „militarne cele”.

Duńczyk pokazał jedną z dzielnic mieszkalnych, którą zniszczyli Rosjanie. Powiedział, że „wszystko to cele cywilne i że nie ma tam żadnych celów wojskowych”. Nagranie obejrzano już ponad 300 tysięcy razy.

Opublikowane przez Duńczyka nagranie budzi grozę. Na blokach mieszkalnych, podobnych do tych, które budowano przed laty w Polsce, widać ściany podziurawione od kul i rakiet. Na ujęciu z dachu widać, że ogromne zniszczenia pojawiły się w całej dzielnicy.

@stormbalderson

♬ original sound – Storm Balderson

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę