Facebook | General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Rosjanie częściowo wycofali swoje wojska z północy obwodu kijowskiego i skierowali się w stronę granicy z Białorusią. Sztab Generalny Zbrojnych Sił Ukrainy poinformował, że w licznych kolumnach z ekwipunkiem znajdują się skradzione ukraińskie ciężarówki, autobusy i samochody.

Sztab Generalny Zbrojnych Sił Ukrainy opublikował najnowsze informacje na temat inwazji rosyjskich wojsk. Z danych, do których udało się dotrzeć ukraińskiemu wywiadowi wynika, że Rosjanie faktycznie zaczęli wycofywać się z okolic Kijowa.

Rosyjscy żołnierze nie chcą jednak zostawić po sobie żadnego śladu, dlatego wywożą nie tylko swoje czołgi i samochody, ale także skradzione ukraińskie mienie. W kolumnach jadących w stronę Białorusi znajdują się samochody, ciężarówki, a nawet autobusy na ukraińskich rejestracjach.

W czwartek zastępca szefa sztabu Wojsk Lądowych Ukrainy generał Ołeksandr Hruzewycz poinformował, że grupy batalionowe wycofują się z obwodu kijowskiego. Tylko w nocy w stronę Białorusi przemieściło się około 700 sztuk rosyjskiego sprzętu.

Hruzewycz wyjaśnił, ze kolejnym celem strategicznym Rosjan ma być zajęcie obwodów donieckiego i ługańskiego. – Przewidujemy dwa warianty: albo jest to przegrupowanie rosyjskich sił, albo te formacje zostaną teraz przerzucone do Donbasu — powiedział generał, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę