Rośliny domowe dla leniwych – nie trzeba ich często pielęgnować!

Rośliny w mieszkaniu, powodują że jest bardziej przytulnie i domowo. Niestety, wiele z nich wymaga zaangażowania podczas pielęgnacji. Przez to wiele osób, z nich rezygnuje. Ale są też takie rośliny do domu, które nie wymagają wiedzy, czasu, środków ochrony. Można powiedzieć, że są samowystarczalne. Sprawdź, które!

   

Pięknie kwitną, nie są wymagające i nie musisz poświęcać im zbyt wiele czasu na ich pielęgnację. Zobacz propozycje redakcji Cztery Kąty! Oto najlepsze propozycje roślin dla leniwych.
Szczególnie warto mieć rośliny, które oczyszczają powietrze. W takie rośliny szczególnie powinni zainwestować mieszkańcy dużych zanieczyszczonych miast. Można je postawić w łazience, salonie lub sypialni, aby polepszyć jakość snu. Te rośliny nie wymagają dużej pielęgnacji, wystarczy je regularnie podlewać. Rośliny oczyszczające to głownie: Skrzydłokwiat, Gerbera Jamesona, Figowiec benjamina.

Są również rośliny, które idealnie nadają się do ciemnego mieszkania. Nie wymagają dużego naświetlenia aby w pełni się rozwijać. Nie wymagają nawet regularnego podlewania. Do takich roślin należy zaliczyć takie jak: Echmea wstęgowata i Sansewieria cylindryczna.

   

Dlaczego warto mieć rośliny w mieszkaniu? Wpływają na czystość powietrza, działają uspokajająco, pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Są także piękną i naturalną ozdobą wnętrza!

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News