Siergiej Ławrow
fot ДИП МИД РФ (фотограф Эдуард Песов) | Creative Commons Attribution 4.0

Dyplomata w Stałym Przedstawicielstwie Rosji przy ONZ w Genewie Boris Bondarew podjął decyzję o rezygnacji ze swojego stanowiska z powodu wojny w Ukrainie. W specjalnym oświadczeniu nazwał Siergieja Ławrowa „degradacją systemu”.

Oświadczenie Bondarewa zostało opublikowane przez prawnika Hillela Neuera. List Rosjanina został przez niego nazwany „moralnym przykładem”, a w imieniu organizacji ochrony praw człowieka wezwał wszystkich rosyjskich dyplomatów przy ONZ „do naśladowania i rezygnacji”.

Dyplomata wyraźnie sprzeciwił się wojnie w Ukrainie. Bondarew stwierdził, że jest to „walka z całym zachodnim światem”, a także „być może najpoważniejszą zbrodnią przeciwko narodowi Rosji”.

Boris Bondarew pełnił funkcję doradcy w Stałym Przedstawicielstwie Rosji przy ONZ. Rosjanin był w służbie dyplomatycznej przez 20 lat i sam przyznał, że „poziom kłamstwa i nieprofesjonalizmu w pracy MSZ Rosji cały czas wzrasta”.

Według Bondarewa rosyjskie MSZ nie zajmuje się już dyplomacją, ale „rozpowszechnianiem kłamstw, podżeganie i wojny”, a szef resortu Siergiej Ławrow „jest dobrym przykładem degradacji tego systemu”. – Rosja nie ma już sojuszników – napisał, tłumacząc to agresywną polityką Moskwy.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę