Twitter | Visegrád 24

Rosyjscy żołnierze podczas wojny w Ukrainie dopuszczają się kradzieży i rabunków prywatnych domów. Jeden z żołnierzy, Jewgienij Kowalenko wysłał żonie do Rosji aż 17 paczek o łącznej wadze 440 kilogramów. Znajdowały się w nich m.in. instrumenty muzyczne czy sprzęt stereo.

Rosjanie plądrują i niszczą prywatne mienie Ukraińców. Zabierają wszystko, co mogą i wysyłają do swoich rodzin. Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie z biura firmy kurierskiej w Mozyrze na Białorusi, gdzie widać, jak Rosjanie wysyłają duże paczki do swojej ojczyzny.

– Druga najsilniejsza armia na świecie? W rzeczywistości siły zbrojne Federacji Rosyjskiej to połączenie szabrowników, nieudaczników i zbrodniarzy wojennych – podkreślał kilkakrotnie ukraiński Sztab Generalny Zbrojnych Sił.

Jeden z Rosjan, którego nagrała kamera w biurze firmy kurierskiej to Jewgienij Kowalenko. Udało mu się wywieźć z Ukrainy na Białoruś aż 440 kilogramów łupów. Sprzęty muzyczne, stół czy namiot wysłał następnie do żony w Rubcowsku.

Rosyjscy wojskowi nie będą już mogli wysyłać do domu tego, co zrabowali w Ukrainie. Jak informował portal Mediazona, po tym, jak Rosjanie masowo wysyłali do swojego kraju łupy zrabowane z domów Ukraińców, firmy kurierskie wprowadziły kontrolę przesyłek.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę