granica żołnierz
fot. Twitter / MON

Pod granicą polsko-białoruską w Brześciu ulokowano batalion pojazdów sił powietrznodesantowych Rosji. Czyżby Putin planował razem z Białorusią atak na Polskę, a Ukraina to tylko przykrywka? Przywódca Rosji przerzuca również na Białoruś ogromne ilości wojska, w tym odrzutowce i czołgi.

Media niedawno informowały o tym, że Putin przerzuca w dużych ilościach rosyjskie wojska na Białoruś, w tym czołgi, odrzutowce i wozy bojowe. Organizacja Conflict Intelligence Team (CIT) podaje, że pod polską granicą w Brześciu ulokowano batalion sił powietrznodesantowych Rosji. Wiadomość ta została uzyskana po przeanalizowaniu nagrań ruchów putinowskich wojsk, którą można zobaczyć w sieci.

Rosja planuje zaatakować Polskę? Najnowsze wiadomości

Rosjanie mogą zagrozić Polsce? Brześć jest położony blisko polskiej granicy, ale także od północnych granic Ukrainy o 50 km.

Według śledztwa przeprowadzonego wspólnie przez rosyjskie Radio Wolna Europa oraz CIT od pierwszych tygodni stycznia Rosja zaczęła przerzucać jednostki Wschodniego Okręgu Wojskowego na zachód kraju. Eksperci zwrócili uwagę na transfer nawet do połowy potencjału bojowego położonego na dalekim wschodzie Rosji okręgu. Zdjęcia białoruskiego ministerstwa obrony narodowej potwierdzają obecność na Białorusi dowódcy 217. Pułku powietrznodesantowego rosyjskiego wojska – informuje Polsat News.

Wojsko ukraińskie ostrzega w oficjalnym komunikacie, że „terytorium Białorusi musi być brane pod uwagę jako potencjalne miejsce, z którego Rosja może rozpocząć agresję na Ukrainę”. Polska jednak także nie może czuć się bezpieczna. Na granicy polsko-białoruskiej nadal dochodzi do wielu prowokacji. Ubiegłej nocy Białorusini strzelali z długiej broni. Czy Putin przy pomocy Łukaszenki chce rozpocząć wojnę z Polakami?

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę