Rowerzysta
Fot. STOP CHAM YouTube

Pewna para rowerzystów wykazała się totalnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, które mogło doprowadzić do tragedii. Najpierw jak gdyby nigdy nic wymusili pierwszeństwo, a następnie zarzucili kierowcy osobówki, że jedzie niezgodnie z przepisami.

Wideo ze zdarzenia zostało zamieszczone na kanale STOP CHAM. Widać na nim parę jadącą miejskimi rowerami na jednej z warszawskich ulic. Choć pierwszeństwo na danym odcinku miał samochód, wjechali wprost przed jego maskę.

Kierowca osobówki od razu zahamował i zatrąbił na parę. Na tym jednak się nie skończyło. Rowerzysta był mocno rozjuszony zachowaniem kierowcy, zsiadł z jednośladu i agresywnie zareagował na całą sytuację.

Krewki mężczyzna co chwilę powtarzał, że kierowca „głośniej trąbił”. Towarzyszka próbowała go powstrzymać, ale na nic się to nie zdało. Chłodna głowa autora nagrania sprawiła, że nie doszło do eskalacji konfliktu.

Film wyświetlono już ponad 146 tysięcy razy w niecałe 18 godzin od publikacji. Pod wideo przeważają komentarze oburzenia na zachowanie rowerzysty i sugestie, aby zmienić przepisy dotyczące uprawnień poruszania się po drogach publicznych. Te niestety sprzyjają dziś podobnym zdarzeniom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę