REKLAMA

czyszczenie lustra
fot. Pexels

Na liście sprzątania obowiązkowo powinno znaleźć się mycie luster. Ciężko jest utrzymać szklaną powierzchnię w doskonałym stanie, a sposobów oraz drogich detergentów mamy w sklepach bez liku. Smugi na lustrze przejdą do historii, wystarczy, że zastosujesz jeden popularny artykuł. Z pewnością masz go w swojej łazience.

REKLAMA

Powstawaniu zabrudzeń na lustrze sprzyja również para wodna i słaba wentylacja. Jeśli nie myjesz ich na co dzień, to przyjdzie czas, że w końcu będziesz musiał wziąć się za nie. W pracy mogą ci pomóc specjalne specyfiki zaadresowane do mycia szkła i luster, ale niestety musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. Taniej, szybciej i prościej będzie, jeśli skorzystasz z domowych rozwiązań, a do odnowienia luster użyjesz kosmetyku z łazienki.

Lustra wyczyścisz na błysk. Ten kosmetyk działa rewelacyjnie!

Proste rozwiązanie, a daje oszałamiające efekty. Tak jest właśnie z dzisiejszym patentem na mycie zwierciadeł. Wystarczy chwycić za szampon do włosów i umyć nim niechlujną powierzchnię. Kosmetyk jest tani i świetnie radzi sobie z kurzem, zaciekami i innymi plamami na szkle.

REKLAMA

Szampon jest bezpieczny, precyzyjnie umyje i wypoleruje lustro, a równocześnie ochroni je przed parowaniem i nada blasku. Zostawia w tyle wiele innych detergentów. Jak tym razem zastosować szampon do mycia włosów? Połącz odrobinę tej emulsji z wodą, aby utworzyła się piana i myj nią całą powierzchnię lustra przy użyciu szmatki z miękkiego materiału. Już w pierwszej chwili dostrzeżesz, że zacieki znikają, jak gdyby nigdy nic. Na samym końcu przetrzyj lustro ręcznikiem papierowym i to wszystko!

Szampon działa potrójnie: usuwa brud, smugi i pozostawia na powierzchni niesamowity połysk. A wszystko dzięki naprawdę bardzo małej ilości kosmetyku. Różnicę widać gołym okiem. Zwierciadło zawsze myj okrężnymi ruchami, wówczas para wodna i zacieki będą przed bardzo długi czas nieobecne. Ponadto w identyczny sposób zabezpieczysz lusterka w aucie – tylko czyste gwarantują bezpieczną jazdę.

REKLAMA

Czytaj też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł

REKLAMA