Zniszczona patriotyczna ławka z Poznania
Zniszczona „patriotyczna ławka” na poznańskiej Malcie | fot. Twitter

Na początku września w Lublinie zainstalowano ławkę w kształcie Polski i od samego początku było z nią sporo problemów. Teraz obiekt, za który zapłacono 100 tysięcy złotych został ostatecznie rozebrany.

Patriotyczne ławki pojawiły się na początku września w każdym z 16 województw. Docelowo miały one być elementem „akcji reklamowej, która promuje Polskę i polskie inwestycje wspierane przez Bank Gospodarstwa Krajowego”.

W sieci bardzo szybko zrobiło się głośno na temat „patriotycznych ławek”. Częściej jednak można było przeczytać o problematycznych kwestiach. Wandale obrali sobie je za cel i je niszczyli, a w kilku przypadkach nawet kradli.

Portal lublin112.pl poinformował, że ławka znajdująca się dotychczas na placu Teatralnym w Lublinie została już zdemontowana. Miejsce pod nią było wynajęte do końca listopada. Podobnie sprawa wygląda w przypadku pozostałych ławek w Polsce.

Pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki przyznał 5 milionów złotych z przeznaczeniem na realizację kampanii społecznej dotyczącej współfinansowania i finansowania z budżetu państwa i państwowych funduszy celowych zadań inwestycyjnych pn. „Inwestycje z polską flagą”. Koszt każdej ławki to około 100 tysięcy złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę