REKLAMA

Paweł Kukiz opuszcza PiS razem z dwoma innymi posłami
fot. Silar | CC BY-SA 4.0

To dopiero pierwszy dzień funkcjonowania nowego Sejmu, a w Prawie i Sprawiedliwości już doszło do rozłamu! Nie jest to jednak bunt, który mógłby kogokolwiek zaskoczyć. Zjednoczoną Prawicę zdecydował się opuścić Paweł Kukiz, który wraz ze swoimi posłami stratował z list Prawa i Sprawiedliwości. Lider Kukiz’15 zapowiedział, że wraz z Jarosławem Sachajką i Markiem Jakubiakiem utworzą w Sejmie osobne koło poselskie.

REKLAMA

Środowisko Pawła Kukiza opuszcza szeregi Zjednoczonej Prawicy. Były muzyk i lider Kukiz’15 zapowiedział utworzenie osobnego koła parlamentarnego wraz z Jarosławem Sachajką i Markiem Jakubiakiem. W rozmowie z „Super Expressem” Kukiz podkreślił, że „będą blisko PiS-u, ale nie w PiS-ie”. 15 października wszyscy trzej posłowie zostali wybrani do Sejmu z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Kukiz, Marek Jakubiak i Jarosław Sachajko opuszczają szeregi PiS. Środowisko Kukiz’15 będzie działało w Sejmie osobno

Jak Kukiz argumentuje błyskawiczną ucieczkę? Ma to wynikać z braku obietnicy PiS o realizacji prezentowanych już od lat przez Kukiz’15 postulatów, związanych m.in. z demokracją bezpośrednią.

REKLAMA

„Światopoglądowo najbliżej mi do PiS, ale nie chcę być związany klubową dyscypliną. Zawsze głosuję tak, jak każe mi moje sumienie” – powiedział Kukiz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Nie zamierzam też brać odpowiedzialności za wszystkie nieprawidłowości (PiS-u – red.) z poprzedniej kadencji, na które często zwracałem uwagę, niestety bezskutecznie” – dodał były piosenkarz.

REKLAMA

Choć jest ich tylko trzech, mają realny plan na Polskę. Posłowie związani z Pawłem Kukizem chcą zająć się w X kadencji Sejmu dalszymi pracami nad wprowadzeniem w Polsce instytucji sędziów pokoju. Mieliby oni orzekać w najbardziej błahych sprawach sądowych, zdejmując ten ciężar z tradycyjnych sądów. Zamierzają także starać się o wprowadzenie w Polsce ordynacji mieszanej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA