Rozpuść w wodzie i spryskaj rośliny
Pixabay

Rozpuść w wodzie i spryskaj rośliny, a plony będą bardziej wydajne i obfite. To stary trik, który kiedyś stosowały nasze babcie. 

Co zrobić, aby plony w naszym ogrodzie były bardziej obfite i jednocześnie jak wzmocnić rośliny? Okazuje się, że jest na to prosty patent, który wymaga rozpuszczenia pewnego popularnego składnika w wodzie. Sprawdź na czym polega.

Rozpuść w wodzie i spryskaj rośliny. Będziesz zachwycony rezultatem

Co należy rozpuścić w wodzie? Popularna aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy to powszechny lek stosowany w przypadku łagodzenia bólu, zbicia gorączki i zmniejszania stanu zapalnego. Niektórzy ogrodnicy sugerują, że rozpuszczanie aspiryny w wodzie i używanie jej jako oprysku na rośliny może mieć pozytywny wpływ na ich wzrost i większe plony. Wystarczy rozpuścić jedną kapsułkę w 1 l wody i wlać do spryskiwacza, następnie spryskać rośliny takie jak pomidory czy ogórki.

Aspiryna ma w swoim składzie składniki, które mogą działać stymulująco na rośliny. Kwas salicylowy – związek ten aktywuje różne procesy obronne w roślinach, takie jak układ odpornościowy i regulację wzrostu. To właśnie dlatego twierdzi się, że opryskiwanie roślin rozpuszczoną w wodzie aspiryną może działać pobudzająco. Dzięki temu plony mogą być bardziej obfite.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę