rośliny w ogrodzie
fot. screen Youtube / Mashed

Podlewanie kwiatów w ogrodzie znacząco wpływa na ich odpowiedni rozwój. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić, czy nasze rośliny mają dostateczną ilość wody. Pomysłowym i użytecznym sposobem jest zbudowanie specjalnej ściółki z szyszek.

Połącz szyszki z kompostem

Wszyscy właściciele iglaków mają także szyszki. Uchodzą one zwykle za zbędny odpad. Tymczasem można wykorzystać go na mnóstwo sposobów. Jeden z nich polega na dorzuceniu szyszek do kompostu albo ściółkowaniu z szyszek. Taki wzbogacony kompost znakomicie nadaje się do roślin, które preferują kwaśną ziemię. Warto użyć go przed posadzeniem rośliny. Oprócz tego z szyszek można stworzyć ściółkę. To niezły patent, aby dowiedzieć się, czy naszym kwiatom potrzebna jest woda. Ale jak to w zasadzie działa? To bardzo proste rozwiązanie. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć ogrodowe okazy przed przelaniem.

Ściółka z szyszek zdradzi, czy rośliny mają wystarczającą ilość wody

Szyszki doskonale sprawdzą się jako ściółka. Zdradzą, czy kwiaty wymagają podlewania, czy też nie. Tego typu ściółkowania warto podjąć się w przypadku roślin kwasolubnych. Dzięki ściółce z szyszek nie będziesz musiał tak często dopełniać korę, natomiast kwiaty będą wytrzymałe na chwasty i co najważniejsze – szyszki wskażą, czy musisz nawodnić rośliny. Jeśli gleba jest mokra, szyszki kurczą się, a gdy panuje susza, szyszki bardziej się rozłożą. Są zatem pewnym wskaźnikiem wilgoci.

Szyszek nie musisz koniecznie kłaść wyłącznie w ogrodzie, ale także w doniczce. One wskażą Ci, kiedy kwiaty doniczkowe musisz podlać. Szyszkę umieść w doniczce i obserwuj, jak się prezentuje. Ten naturalny element podpowie, czy podłoże wciąż jest wilgotne. Lecz może być także oryginalną dekoracją roślin doniczkowych.

Czytaj też: Palma doniczkowa ożyje z nową mocą. Podlej ją wodą z gotowania


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!