Rozwieś to w ogrodzie. Wrony uciekną w panice i już nie wrócą

wrona
fot. Pixabay

Wrony to bardzo niesforne ptaszyska. Zresztą każdy ogrodnik, którego uprawy padały ofiarą tych zwierząt, dobrze o tym wie. Jeżeli miałeś kiedyś z nimi do czynienia, to zapewne nie trzeba ci więcej niczego objaśniać. Do odstraszania wron, można wykorzystać rozmaite środki. Popularne strachy na wróble nie będą już potrzebne.

REKLAMA

Ten patent na odstraszenie wron zawsze działa

Zanim dowiesz się, jak wypłoszyć wrony, najpierw musisz zrozumieć, dlaczego lgną do naszych upraw. Otóż szkodniki chcą się po prostu najeść. W związku z tym powinieneś podjąć odpowiednie kroki, które im to uniemożliwią.

Jednak nie zapomnij o jednej ważnej kwestii – wrony są pod ochroną. Zatem nie urządzaj zasadzek i nie próbuj ich wybijać innymi sposobami. Do prac ogrodowych przystąp najlepiej od razu po zimie, czyli w marcu. Jeśli efektywniej ochronisz swój ogródek, to istnieje większa perspektywa, że ptaki nie zdewastują twoich roślin.

Jak wypłoszyć wrony? Oto niezawodne metody

Popularnym sposobem na pozbycie się nieproszonych gości jest stworzenie straszaka. Wystarczy przyszykować ręczniki i kij lub poprzyczepiać gdzieś w ogrodzie obrazki drapieżców np. jastrzębi.

REKLAMA

Kolejny patent na wrony to użycie przedmiotów wydających dźwięk. Możesz rozwiesić na drzewach puste puszki. Gdy mocniej zawieje, wtedy będą wyzwalać kłopotliwy hałas.

Poza tym wrony nie lubią wody. Spróbuj wprowadzić do ogrodu odstraszacz wodny, a uruchomi się on zawsze wtedy, gdy wykrywacz ruchu zdemaskuje szkodnika. Drzewa natomiast możesz zabezpieczyć, instalując dookoła nich profesjonalne siatki ochronne.

Odstraszenie wron niecodzienną metodą

Ciekawym patentem na przegonienie ptactwa jest sięgnięcie po błyskotki. Wystarczy rozmieścić w ogródku np. płyty CD lub kolorowe wiatraczki. Czy to zadziała? Specjaliści do tej pory rozgryzają tę myśl. Jednak wszystko wskazuje na to, że odbite światło wywołuje u ptaków silne emocje i mogą one odczuwać niebezpieczeństwo. Summa summarum powyższy patent jest skuteczny i pozwala pozbyć się skrzydlatych przybyszy w humanitarny sposób.

Czytaj też: Ślimaki weszły do ogrodu? Rozłóż te liście, a uciekną gdzie pieprz rośnie

REKLAMA

Podziel się: