putin
fot. screen Youtube / Guardian News

Bohaterskie wojska Ukrainy stawiają opór przeciw agresji ze strony Rosji, a ta planuje już kolejny potężny atak. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy skierował swoje słowa do obywateli,  aby byli gotowi na drugą falę inwazji. Rosjan natomiast ostrzega: nie właźcie tu, bo was zabijemy!

Mija już jedenasty dzień agresji Putina na niepodległą Ukrainę. Na początku Rosja ostrzeliwała tylko punkty strategiczne, lecz obecnie zmieniła taktykę i zaczęła atakować wsie, miasta oraz samych cywilów. Zniszczone zostały m.in. szkoły, przedszkola oraz szpitale.

Niestety coraz więcej cywilów ponosi śmierć, nawet tych najmłodszych… W niedzielę władze Ukrainy poinformowały, że zabito już co najmniej 38 dzieci. Chwilę potem powiadomiono, że w wyniku ostrzału miejscowości Irpień zginęło dwoje kolejnych.

Putin przygotowuje drugą falę ataku

Prezydent Rosji mocno się przeliczył, ponieważ według jego planu Ukraina miała zostać zdobyta w zaledwie dwa dni. Agresja Putina jest coraz bardziej brutalna, a jego przekonania są nic niewarte. Nie można mu ufać, gdyż cały czas łamie pakty o zawieszeniu broni w celu ewakuacji cywilów. Mimo tego bohaterzy z Ukrainy zaciekle się bronią. Najgorsze jednak dopiero nadchodzi, ponieważ rozwścieczony porażkami przywódca Rosjan szykuje drugą falę ataku.

Wróg jest nadal niebezpieczny i przygotowuje drugą falę ofensywy na dużą skalę, do której musimy podejść tak przygotowani i zjednoczeni, jak to możliwe. […] Plan wroga polega na okrążeniu kluczowych miast, wykrwawieniu ukraińskich sił zbrojnych, stworzeniu sytuacji katastrofy humanitarnej dla ludności cywilnej

– napisał w mediach społecznościowych sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Polityk apeluje do obywateli Ukrainy o gotowość i jedność. Zaznaczył, że jego kraj przetrwał pierwszą, najcięższą falę ataku „rosyjskich orków”. – Mit o najnowocześniejszej i najpotężniejszej na świecie armii Putina został zniszczony i spalony na drogach obwodów kijowskiego, charkowskiego, czernihowskiego i mikołajowskiego. Rosyjskie oddziały terrorystyczne nie osiągnęły strategicznego sukcesu na żadnym kierunku – napisał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę