Rydzyk ubił kolejny interes. Dostał od miasta zbytkową willę i ziemię

Fot.Facebook.com/TelewizjaTVTrwam

Ojciec Tadeusz Rydzyk po raz kolejny ubił interes. Tym razem redemptorysta otrzymał od miasta Toruń zabytkową willę i ziemię, za które nic nie musiał zapłacić. Na rzecz gminy natomiast przekazał trzy inne działki.

REKLAMA

Jak informuje „Super Express”, należąca do zakonu redemptorystów Fundacja Lux Veritatis porozumiała się z włodarzami Torunia w sprawie przekazania zabytkowej willi przy wyjeździe na Bydgoszcz oraz przyległy do niej kawałek ziemi.

Willa, która leży bezpośrednio przy kompleksie o. Rydzyka przy ul. Droga Starotoruńska jest obecnie remontowana. Przed kilkoma laty była zamieszkiwana, ale teraz będzie wchodziła w skład majątku zakonników.

REKLAMA

Znane szczegóły transakcji z Rydzykiem

W rozmowie z „Super Expressem” przedstawiciele toruńskiego magistratu wyjaśnili szczegóły transakcji. – Gmina dokonała zamiany trzech działek (nr 123/2, 124/5 i 124/6 z obr. 22) na 5 lokali mieszkalnych redemptorystów przy ul. Ogrodowej 19 w Toruniu. Numeracja działek zdezaktualizowała się z uwagi na wtórne podziały – przekazała Super Expressowi rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia Malwina Jeżewska.

Rzeczniczka wyjaśniła także kwestie finansowe. – W oparciu o tę transakcję uzyskaliśmy majątek wartości 934 tys. zł, przekazując majątek wartości 892 tys. zł – co ważne – bez dopłaty z naszej strony (różnica 42 tys. in plus dla GMT) – dodała Jeżewska w piśmie przekazanym dziennikarzom.

REKLAMA

Podziel się: