Rząd Morawieckiego rekordzistą w UE! Mamy najwięcej…

To już niechlubna polska tradycja. Najpierw politycy obiecują tanie państwo, a następnie przybywa lukratywnych stanowisk dla swoich. Wydawało się jednak, że rekordu rządu Donalda Tuska z roku 2013, w którym było aż 91 wiceministrów i było to wtedy najwięcej w UE, nikt już nie pobije.

Zrobiło to jednak Prawo i Sprawiedliwość. I wygląda na to, że partia władzy mogła jeszcze nie powiedzieć ostatniego słowa, bo do końca kadencji mamy dobrze ponad rok.

Czytaj także:  Karczewski: PiS pracuje dla dobra Polaków

Przed rekonstrukcją rządu, gdy premierem była Beata Szydło, mianowano 97 wiceministrów, a w niedawno powołanym gabinecie Mateusza Morawieckiego jest ich aż 100, w tym najwięcej, bo aż 13, w Kancelarii Premiera.

Na setnego wiceministra została powołana w czwartek 8 lutego Andżelika Możdżanowska, która otrzymała to stanowisko w resorcie rozwoju. Posłanka niedawno zmieniła barwy partyjne, przechodząc z PSL do PiS. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze „Faktu”, lukratywną posadą w rządzie Morawieckiego Możdżanowska została nagrodzona za ściągnięcie do partii władzy posła Mirosława Baszki, który niedawno opuścił PSL.