Rzęsistek – sprawdź, czy masz tego pasożyta! Możesz nieświadomie zarazić partnera

REKLAMA

Rzęsistek pochwowy jest odpowiedzialny za powstanie choroby rzęsistkowicy. To najczęstsza choroba przenoszona drogą płciową. Atakuje również narządy mężczyzn. Najczęściej jednak jego ofiarą są kobiety.

Kiedy można się zarazić? Tylko podczas stosunku waginalnego, bez użycia prezerwatywy. Nie ma możliwości zarażenia się podczas stosunku analnego i oralnego czy innych rodzajów pieszczot, a nawet przy użyciu tych samych środków higienicznych.

REKLAMA

Choroba początkowo przebiega bezobjawowo. Kobiety nawet nie wiedzą, że są zarażone, przez co nieświadomie zarażają partnerów. Kiedy pojawiają się objawy, choroba jest już rozwinięta. Do głównych objawów można zaliczyć: zmiany w wydzielinie z pochwy, ból podczas oddawania moczu, dyskomfort podczas stosunku, świąd i pieczenie okolic sromu.

Jak informuje portalozdrowiu.pl, diagnostyka rzęsistkowicy nie jest prosta, gdyż może przebiegać zupełnie bezobjawowo, a nawet występujące objawy można przypisać do wielu dolegliwości związanych z układem płciowym. Co więc zrobić? Profilaktycznie wykonywać badania na obecność chorób wenerycznych. Kiedy okaże się, że padliśmy ofiarą rzęsistka- należy przyjmować antybiotyki, które powinny pomóc i pozwolić zapomnieć o problemie.

REKLAMA

Udostępnij: