Są oficjalne wyniki wyborów w Warszawie. Różnią się od exit poll

Rafał Trzaskowski
Fot.Facebook.com/rafal.trzaskowski/

W poniedziałkowe popołudnie pojawiły się wyniki głosów, jakie w wyborach samorządowych oddali mieszkańcy stolicy Polski. Spośród sześciu kandydatów najwięcej głosów otrzymał Rafał Trzaskowski, choć oficjalne rezultaty różniły się od tych, które podawano na początku.

REKLAMA

Zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie internetowej PKW, wybory na prezydenta Warszawy wygrał Rafał Trzaskowski, uzyskując wynik 57,41 proc. Na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Bocheński (23,10 proc.), a na trzecim Magdalena Biejat (12,86 proc.).

Kolejni kandydaci na prezydenta stolicy Polski uzyskali znacznie niższe poparcie. Na czwartym miejscu znalazł się Przemysław Wipler z wynikiem 4,45 proc. Za nim był Janusz Korwin-Mikke (1,40 proc.), a ostatnie miejsce zajął Romual Starosielec (0,78 proc.).

Inne wyniki niż w badaniu exit poll

Ostateczne wyniki opublikowane przez PKW różnią się od tych, które przedstawiono w badaniu exit poll IPSOS. Jak informuje TVN24, pierwsze miejsce również przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu, ale uzyskał on wynik 59,8 proc. Drugi Tobiasz Bocheński uzyskał 18,5 proc.

REKLAMA

Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy jest zgodne z przewidywaniami. O to miano startowali również Magdalena Biejat (Lewica), Tobiasz Bocheński (Prawo i Sprawiedliwość), Przemysław Wipler (Konfederacja), Romuald Starosielec (Ruch Naprawy Polski) i Janusz Korwin-Mikke (Bezpartyjni).

Podziel się: