Samochód z całym impetem wjechał w tłum ludzi! Są ofiary śmiertelne

usa samochód tłum
fot. Twitter

Podczas parady bożonarodzeniowej na terenie stanu Winsconsin (USA) doszło do tragicznego zdarzenia. Samochód terenowy z dużą prędkością wjechał w tłum ludzi uczestniczących w paradzie. Wiele osób zostały rannych i zabitych. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

REKLAMA

Przerażające zdarzenie miało miejsce w Waukesha w Stanach Zjednoczonych. Pobliski monitoring oraz świadkowie tragedii zarejestrowały kierowcę czerwonego auta terenowego, który z całym impetem wjechał w grupę osób, uczestniczących na bożonarodzeniowej paradzie. Sprawca potrącił samochodem kilkadziesiąt osób.

„Obecnie możemy potwierdzić, że co najmniej pięć osób nie żyje, a ponad 40 jest rannych, ale te liczby mogą się jeszcze zmienić w związku z tym, że wciąż zbieramy informacje z miejsca zdarzenia” – poinformowały władze miasta.

REKLAMA

Policja przekazuje, że nie ustalono jeszcze motywu zachowania sprawcy i nie wiadomo czy zdarzenie można powiązać z atakiem terrorystycznym.

https://twitter.com/Qwolnosci/status/1462585738457976835

Według świadków zdarzenia, auto przełamało bariery, a następnie wjechało w grupę cheerleaderek w wieku od 9 do 15 lat. Zaraz po tym jeden z obecnych na miejscu funkcjonariuszy oddał strzały w stronę auta, lecz okazały się one nieskuteczne.

REKLAMA

Na ulicy leżały pompony i buty. Musiałem chodzić od jednego zgniecionego ciała do kolejnego, żeby znaleźć moją córkę. Moja żona i dwie córki prawie zostały przejechane – powiedział jeden ze świadków.

https://www.youtube.com/watch?v=8E2APMq8gx0

REKLAMA

Udostępnij: