Sawicki z PSL o Tusku: Niech przestanie mieszać w polskiej polityce

Liderzy PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Marek Sawicki, negatywnie odpowiedzieli na apel przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska. Były premier oświadczył w czwartek na Twitterze, że – po deklaracji rządu Mateusza Morawieckiego o zawetowaniu unijnego budżetu ze względu na powiązanie wypłaty środków z przestrzeganiem praworządności– polska opozycja musi się zjednoczyć za wszelką cenę.

   

„Czas na zjednoczenie wysiłków całej opozycji. Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie »być albo nie być«”, stwierdził Tusk.

Czytaj także:  Politycy PiS w tym roku nie zatańczą z Rydzykiem

Według lidera ludowców Kosiniaka-Kamysza twierdzenie Tuska, że opozycja nie jest zjednoczona nie ma pokrycia w rzeczywistości. – Jak są sprawy racji stanu, sprawy środków europejskich, to widać, że większość opozycji, znakomita większość opozycji mówi jednym głosem – powiedział PAP.

   

Natomiast Marek Sawicki oświadczył, że były szef Rady Europejskiej nie ma prawa zajmować się w swojej działalności sprawami polskimi.

Czytaj także:  Premier przekazał nowe informacje dotyczące szczepionki na Covid-19

– Każdy ma swój czas, Donald Tusk niech się zajmie Europą i niech nie próbuje mieszać w polskiej polityce – powiedział. – Pan Donald Tusk ciągle zawraca wszystkim „gitarę”, że on jest mesjaszem, który sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe. Łatwo jest podpowiadać, nie biorąc za to odpowiedzialności – podkreślił.