Schody smoleńskie zostaną przeniesione w inne miejsce? Sienkiewicz potwierdza

Schody smoleńskie
Fot. Creative Commons

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że chciałby odbudowy Pałacu Saskiego, ale nie będą to jedyne zmiany, jakich by oczekiwał. Nie ukrywał też, że oczekuje przeniesienia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

REKLAMA

Pod koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości mocno promowany był pomysł odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. W rzeczywistości doszło do rozpoczęcia pracy – od jakiegoś czasu trwają one na Placu Piłsudskiego.

Schody smoleńskie zostaną przeniesione?

Opozycja z okresu rządów PiS-u często krytykowała pomysł formacji Jarosława Kaczyńskiego. Teraz jednak aktualny minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że widzi sens w tej realizacji.

REKLAMA

– Ja chcę ten projekt przyspieszyć, uważam, że on jest potrzebny Polakom, ale z zupełnie innego powodu. Tu w ogóle nie chodzi o odbudowę pałacu – stwierdził Bartłomiej Sienkiewicz w wywiadzie dla „Newsweeka”.

Minister wspominał także o Grobie Nieznanego Żołnierza, ale także lokalizacji stojących nieopodal schodów smoleńskich. – Nie sądzę, żeby mogły stać w tym samym miejscu – odpowiedział na pytanie zadane mu przez Tomasza Sekielskiego.

REKLAMA

Podziel się: