REKLAMA

ścierki kuchenne
fot. screen Youtube / Cook Easy And Delicious

Kuchenne ścierki i ręczniki dość szybko ulegają zabrudzeniom. Wchłaniają tłuszcz i inne plamy, więc czasami jest naprawdę ciężko przywrócić materiałom dawny wygląd. Zdradzamy pomysłową sztuczkę, dzięki której wszelkie nieczystości zejdą bez najmniejszego problemu.

REKLAMA

Ścierki i ręczniki kuchenne – jak je skutecznie wyprać?

Obrzydliwe, tłuste zabrudzenia możesz usunąć nawet bez uruchamiania pralki. Po prostu umieść je w… kuchence mikrofalowej! Te pomysł wydaje ci się śmieszny? Mimo to sprawdza się rewelacyjnie. Podgrzewaj przez moment ściereczki, a uporasz się nawet z najtrudniejszymi plamami z barszczu czerwonego, oleju czy kawy. Będziesz zaskoczony efektem tej metody. Dzięki niej wygrasz walkę z nawet najgorszym brudem.

Aby czyszczenie w mikrofalówce zakończyło się sukcesem, namocz materiały w wodzie, a zabrudzenia przecieraj mydłem do prania (np. mydłem galasowym). Potem wrzuć ręczniki do foliowej torebki, ale nie zawiązuj jej. Zatrzaśnij pakunek w mikrofali i ustaw moc 500 W. „Pranie” będzie gotowe po 90 sekundach.

REKLAMA

Po zakończeniu pracy otwórz drzwiczki urządzenia i wyjmij tobołek. Na początku załóż kuchenną rękawicę, bo reklamówka ze szmatkami morze cię poparzyć. Na koniec wrzuć tkaniny do zlewu i opłucz w zimnej wodzie. Nie będzie na nich już ani jednej plamki. Wysusz ręczniki i gotowe.

Inny sposób na dopranie ściereczek kuchennych

O ile próba z kuchenką mikrofalową się nie powiodła, wypróbuj inne rozwiązanie. Ręcznik i ściereczki kuchenne również będą czyste jak łza. Przyda ci się lód w kostkach. Umieść go w naczyniu z wodą, w której znajdują się pobrudzone materiały. Po upływie kilku godzin wsadź ścierki do gorącej wody z niedużą ilością jakiegokolwiek środka czyszczącego (nada się np. mydło, proszek do prania). Wszystko zamieszaj i odstaw na kwadrans. Później opłucz czystą wodą i gotowe – po brudzie nie będzie śladu.

REKLAMA

REKLAMA