Fot. Facebook.com/KancelariaSejmu

Szef klubu KO Borys Budka poinformował na Twitterze, że we wtorek o godzinie 16:00 odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. W poniedziałkowy wieczór z kolei odbędzie się telewizyjne orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Wszystko za sprawą intensyfikującego się kryzysu na granicy z Białorusią. W okolicach Kuźnicy grupa licząca około 3-4 tysiące migrantów podjęła próbę nielegalnego przekroczenia granicy i przedostania się do Polski.

Obecni na miejscu policjanci i żandarmeria udaremnili jak dotąd co najmniej dwie próby takiego przekroczenia. W tym celu został między innymi użyty gaz łzawiący, aby poradzić sobie z sytuacją.

„Jutro o 16.00 specjalne posiedzenie Sejmu ws. sytuacji na granicy” – napisał na Twitterze Borys Budka, szef klubu parlamentarnego KO. Z kolei na godz. 20 zaplanowano telewizyjne orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Niewykluczone, że podczas posiedzenia zostaną podjęte kolejne ważne decyzje w sprawie poradzenia sobie z kryzysem na granicy. Obecnie wiele wskazuje na to, że w kolejnych godzinach konflikt będzie przybierał na sile.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę