Sejmowe diety napełniają zbyt dużo brzuchów? Polacy odpowiedzieli [SONDAŻ]

Fot. Facebook.com/KancelariaSejmu

Skoro i tak większości posłów nikt na oczy nie widział, to czy aż 460 osób w Sejmie jest potrzebnych? Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż wśród Polaków, pytając ich, czy są za zmniejszeniem liczby posłów w Sejmie. 63% Polaków jest zdanie, że posłów powinno być o wiele mniej niż teraz. 1% badanych… chciałoby żeby było ich 600 lub więcej.

REKLAMA

„Najchętniej większości posłów dalibyśmy wypowiedzenia” – pisze w środę „Super Express”, publikując badanie opinii publicznej, przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster.

Sondażownia przeprowadziła badanie wśród Polaków, pytając ich: „Ilu Twoim zdaniem powinno być posłów w Sejmie (obecnie jest 460)?”

Opinie były zróżnicowanie. Nieliczni spośród badanych chcieliby, aby posłów było wręcz więcej, niż jest teraz. Miałoby ich być nawet 600 lub więcej. Większość respondentów był jednak zgodna – na Wiejskiej jest za dużo siedzisk!

REKLAMA

Polacy chcą zmniejszenia liczby posłów. Zdaniem wyborców powinno być ich 150 lub mniej

Większość Polaków zgodnie przyznała, że w Sejmie posłów jest za dużo. Spośród wszystkich udzielonych odpowiedzi w sondażu Pollster 63 proc. poparło ograniczenie liczby posłów do maksymalnie 150. Kolejne 19 proc. badanych nie okazało się być tak radykalnymi. Ich zdaniem posłów powinno być od 150 do 459 – to jednak nadal mniej, niż zasiada w niższej izbie parlamentu obecnie. Tylko 15 proc. respondentów uważa, że nic w tej materii nie powinno się zmienić i są za zachowanie status quo uważając, że posłów powinno być tylu samo, co teraz (460).

REKLAMA

Byli jednak tacy, którzy nie tylko odrzucili pomysł zmniejszenia liczby posłów, ale wręcz chcieliby, aby liczba reprezentantów Narodu w Sejmie się zwiększyła! Osób, które były tego zdanie nie było jednak bardzo dużo. Jedynie 2 proc. badanych przez Pollster dorosłych chciałoby, aby liczba posłów w Sejmie znalazła się w przedziale 461-599. Pozostała jeszcze jedna, najmniejsza grupa badanych. 1 proc. pytanych stwierdził, że posłów powinno być znacznie więcej, niż teraz. W ławach sejmowych miałoby ich zasiąść 600 lub więcej.