Sensacja! W Rosji będą klonować mamuty!

REKLAMA

– Klonowanie mamutów włochatych nastąpi w ciągu następnej dekady – oświadczył Aisen Nikolaev, szef obiektu naukowego w rosyjskim Jakucku, po tym, jak burmistrz tego miasta dał naukowcom zgodę na próbę sklonowania tych wymarłych kilka tysięcy lat przed naszą erą zwierząt.

Plan klonowania mamutów włochatych został przedstawiony podczas Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku. Aisen Nikolaev przypomniał, że kiedy w 2014 roku pierwszy raz zgłosił projekt stworzenia parku „Epoka lodowcowa z mamutami”, to ten pomysł został wyśmiany.

REKLAMA

– Teraz nikt się nie śmieje. Dzisiaj technologia rozwija się w wybuchowym tempie, a to, co wczoraj wydawało się naukową niedorzecznością, dzisiaj jest dla naukowców całkowicie jasne. Wierzę, że cuda są możliwe – powiedział Nikolaev.

Sklonowane mamuty będą żyły w rezerwacie przypominającym znany z filmu Spielberga park jurajski. Zwierzęta mogłyby osiągnąć nawet 11 stóp wysokości, czyli około 3,3 metra. Zespół naukowców z Rosji, Korei Południowej i Japonii planuje pobrać do klonowania DNA z pozostałości mamuta, który został odnaleziony w wiecznej zmarzlinie.

Udostępnij: