Lubisz sernik i makowiec? Jeśli nie możesz się zdecydować, które ciasto upiec, najlepiej przygotuj oba warianty w jednej blaszce. Pyszny i apetyczny seromak zachwyci całą twoją rodzinę. A poza tym tego deseru wcale nie musisz wstawiać do piekarnika. I tak się uda. Bliscy będą uradowani.
Przepis na wyjątkowe ciasto 2 w 1
Każdy kęs tego niesamowitego ciacha rozpływa się w ustach. Jeśli nie możesz się zdecydować, który smakołyk przygotować – czy sernik, czy makowiec – wybierz oba. Połączenie dwóch przepysznych warstw to strzał w dziesiątkę na święta Bożego Narodzenia. Najlepsze jest to, że deser udaje się za każdym razem – nie ma opcji, że ciasto opadnie, czy powstanie zakalec. W tym przepisie używa się herbatników i biszkoptów, więc nie ma mowy o żadnym fiasku. Seromakowiec jest tak obłędny w smaku, że domownicy staną na głowie, by dostać dokładkę.
Ciasto na szybko z serem i makiem zawróci ci w głowie
Połączenie sernika z makowcem to fantastyczny pomysł. Robi się go w kilka chwil, a efekt jest lepiej niż zadowalający. Ciasta nie trzeba długotrwale miksować ani – w dalszym etapie – uruchamiać pieca. Królewską słodycz możesz zrobić po pracy – nie jest żmudna ani czasochłonna, więc masz z górki. Rankiem cała rodzina będzie wniebowzięta.
Przepis na pyszny seromakowiec. Idealne ciasto na święta
Składniki:
około 100 g biszkoptów
około 250 g herbatników
3 duże jajka
1 kg twarogu na sernik
2 opak. budyniu bez cukru o masie 40 g
130 g mielonego maku
100 g cukru pudru
180 ml mleka + 30-40 ml do polewy
10 g cukru wanilinowego
200 g masła
100 g czekolady
Przyda ci się jeszcze blaszka (20 cm x 30 cm) wyścielona folią spożywczą.
Opis przygotowania:
Wyłóż blachę herbatnikami. W mleku rozrób budynie, a jajka rozbełtaj w oddzielnej misce. Masło przełóż do garnka i rozpuść na małym gazie, a potem dodaj do niego cukier wanilinowy i cukier puder, podgrzewaj mieszankę, aż stanie się płynna.
Wówczas ściągnij ją z palnika i powoli łącz z białym serem. Dodaj jajka i podgrzewaj masę, od czasu do czasu mieszając. Gdy zawartość naczynia zacznie wrzeć, zgaś pod nim płomień i wlej rozpuszczony budyń.
Znów podgrzewaj, by powstał gęsty krem. Nieustannie mieszaj, by nic nie przywarło do dna. 1/2 gęstej masy przełóż do czystego naczynia. Do reszty w garnku dodaj mak – podgrzewaj i mieszaj. Ciepły krem z makiem przenieś do blaszki, a potem wygładź powierzchnię. Umieść partię biszkoptów i przykryj je odłożonym wcześniej kremem serowym. Przykryj go herbatnikami.
Teraz nanieś na nie roztopioną w kuchence mikrofalowej czekoladę z dodatkiem małej ilości mleka. Deser ostudź i wstaw do chłodziarki na parę godzin. Smacznego.
REKLAMA
Jak serwować powyższe ciasto bez pieczenia?
Seromakowiec najsmaczniejszy jest po schłodzeniu. Kremowy i zwarty – jego konsumpcja to czysta przyjemność. Ciasto można wcześniej ozdobić bakaliami oraz bitą śmietaną, ale i bez tych dodatków smakuje wystrzałowo.